Wybór mebli i przeróżne inne rozwiązania przydatne w aranżacji garderoby

Wybór mebli i przeróżne inne rozwiązania przydatne w aranżacji garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to pomieszczenie, w którym trzymamy wszystkie swoje ubrania. W ogóle nie musi być nią wielki pokój, by utrzymać tam właściwy porządek. Sprawdzi się ona równie dobrze jako zabudowa wnęki w ścianie w innym pomieszczeniu. Możemy garderobę wtedy odseparować drzwiami przesuwnymi od pokoju i dalej będzie ona rewelacyjnie pełnić swoje zadanie.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Wnętrze garderoby zależy przede wszystkim od tego, co mamy zamiar tam magazynować. To, czy w czyjejś garderobie znajdzie się wiele półek, szuflad czy może drążków z wieszakami zależy od rodzaju posiadanych rzeczy. Pod uwagę należy wziąć też możliwe dodatkowe miejsce na przeróżne sprzęty, takie jak deska do prasowania czy żelazko.

Dobrym wyborem do niedużej garderoby będzie zakup szafy na wymiar. W ten sposób zmaksymalizujemy dostępną przestrzeń na odzież oraz różne dodatki. Do niewielkiej garderoby dobrze jest zakupić meble na wymiar sprzedawane przez firmę Komandor, która produkuje ładowne szafy ubraniowe. Warto zastanowić się także nad kupnem szafy narożnej, która umożliwi powiększenie dostępnego miejsca do przechowywania.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Świetnym wyborem na powiększenie powierzchni użytkowej garderoby będzie zamontowanie w niej drzwi przesuwnych, nawet jeśli jest to osobne pomieszczenie. Dzięki temu zaoszczędzimy nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest niezbędna do otworzenia klasycznych drzwi. Możemy zdecydować się na gotowe rozwiązania bądź na drzwi przesuwne na wymiar oferowane np. przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Właściwie dobrane meble to nie wszystko. Należy zadbać także o odpowiednie oświetlenie pomieszczenia. Powinno ono docierać do wszystkich półek i zakamarków. W związku z tym, gdy nasza garderoba to spore pomieszczenie, musimy zatroszczyć się, poza oświetleniem ogólnym, o oświetlenie punktowe. Dobrze jest rozważyć kupno LED-ów. Zużywają one niewiele energii i można zamontować je w różnych miejscach, gdyż przyjmują one najróżniejsze formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
W garderobie nie może brakować też właściwego lustra. Nie tylko umożliwi ono nieograniczone przeglądanie się w trakcie wybierania właściwego stroju, ale również powiększy ono optycznie pokój. Gdy Twoja garderoba jest mała, dobrze jest zdecydować się na lustro wiszące. W takiej sytuacji warto wybrać kupno szafy z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

Publikacje: